Zełenski uderzył w Putina. Nakreślił okoliczności niezbędne do zakończenia konfliktu.

Wołodymyr Zełenskiw ostatnim wywiadzie poczynił kilka uwag na temat perspektywy przeprowadzenia rozmowy z Władimirem Putinem. Prezydent Ukrainy zwrócił uwagę na niezbędny warunek, który po spełnieniu przyniesie zakończenie rozpoczętego przez Rosję konfliktu.
Wywiad z Wołodymyrem Zełenskim został przeprowadzony przez kanał Sky News. Jedną z kwestii, która została poruszona, była możliwość, aby prezydenci Ukrainy i Rosji usiedli i przeprowadzili rozmowę, której efektem byłoby zakończenie konfliktu. Czy istnieje możliwość, że Zelensky i Putin mogą ze sobą rozmawiać w najbliższym czasie? W żaden sposób nie podsyca to mojej ciekawości. Nie jestem zainteresowany spotkaniem czy rozmową (z Putinem – red.)… Naprawdę nie wiem, kto w Rosji dokonuje wyborów i nie mam ochoty dowiadywać się, że „oświadczenie złożył prezydent Ukrainy”.

Wołodymyr Zełenski był konkretnie pytany o to, czy nie jest za późno na rozmowy z Władimirem Putinem w świetle wszystkiego, co wydarzyło się w czasie po 24 lutego 2022 roku. – Gdy rozpocznie się inwazja na pełną skalę, Władimir Putin nie będzie już dla mnie istotny „- stwierdził polityk.

Wołodymyr Zełenski Źródło: PAP / Viktor Kovalchuk

Kiedy w ogóle ustaną walki na Ukrainie? Zełenski pod jednym warunkiem

Głowa państwa narodu, który broni się przed rosyjską napaścią, podkreśliła, że nie chce, by konflikt rozszerzył się na Rosję. Nie chcę angażować się w walkę na terenie Rosji. Chcę, aby Rosjanie jak najszybciej zakończyli ten konflikt, a następnie jak najszybciej opuścili nasz naród. Jeśli opuszczą nasz teren, konflikt na pewno się zakończy i mogę to powiedzieć z absolutną pewnością. To załatwi sprawę „- zauważył Wołodymyr Zełenski.

Prezydent Ukrainy podkreślił ponadto, że Moskwa nieustannie próbuje dezinformować światową opinię publiczną, wygłaszając pozorne wezwanie do pokoju, a jednocześnie wysyłając rakiety, które spadają na cele wojskowe, a także obiekty cywilne na Ukrainie. Przypomnijmy, że w czwartek, 26 stycznia, Rosjanie przeprowadzili najnowszą ogromną napaść na ukraińskie miasta, w tym na stołeczny Kijów.

Według informacji przekazanych przez Wołodymyra Zełenskiego, siły Władimira Putina, mimo poniesienia znacznych ofiar, wciąż robią postępy. Jednak nadal są zdeterminowane, by posuwać się naprzód. Robią postępy na wschodzie, mimo że ponoszą duże straty. To jest po prostu niewiarygodna ilość pieniędzy. W ogóle się tym nie przejmują. Podejrzewam, że nie liczą jednostek. To jest prawdziwe stwierdzenie, „zauważył szef państwa Ukrainy.

źródło: wprost.pl

By nowinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *