Zawodnik z drużyny siatkarskiej uciekł z klubu. Federacja przedstawiła żądanie ostatniej szansy.

Po tym jak zadebiutował jako siatkarz w tureckiej dywizji, zawodnik z Ukrainy uciekł z klubu. Działania tego zawodnika można bezpośrednio przypisać telefonowi, który otrzymał od związku nadzorującego siatkówkę. FVU przedstawiło mu nieunikniony wybór.
Tymofiy Poluyan, piłkarz z Ukrainy, przeniósł się do Turcji 14 stycznia 2023 roku.
Siatkarz uzgodnił warunki ze składem Hekimoglu BVI Bursa, który regularnie rywalizuje w Efeler Liga, i podpisał kontrakt z klubem.

Po meczu związek zadzwonił do siatkarza i zadał mu kilka pytań.
Młodzian został natychmiast zgłoszony do rozgrywek, a swój debiut zaliczył w meczu z Galatasaray Stambuł 16 stycznia. Według wszelkich dostępnych informacji, będzie to pierwszy i ostatni mecz Ukraińca podczas reprezentowania Hekimoglu. Informacją tą klub podzielił się na wszystkich swoich platformach mediów społecznościowych.

Według informacji przekazanych przez agenta Poluyana, zawodnik miał rzekomo otrzymać telefon z Ukraińskiej Federacji Siatkówki (FVU) i miał zostać poproszony o opuszczenie tureckiego składu. Informacja ta została przekazana przez Ukraińską Federację Siatkówki.

Znamy uzasadnienie tego wyboru.
Przedstawiciele Hekimoglu stwierdzili, że powodem tego kontaktu telefonicznego był fakt, że w ich składzie znajduje się rosyjski zawodnik Aleksiej Nalobin. Klub wysłał do zawodników następującą wiadomość: „Twierdzili, że w klubie, w którym jest Rosjanin, nigdy nie pozwolą grać swoim chłopakom”. – czytamy dalej w powiadomieniu zamieszczonym przez klub.

Tymofij Połujan, Jakub Kochanowski i Fabian Drzyzga Źródło: Newspix.pl / FOT. KACPER KIRKLEWSKI / 400mm.pl / NEWSPIX.PL

Ukraińskiemu zawodnikowi miało zostać przedstawione ultimatum, które mówiło, że jeśli nie opuści kraju, nie będzie już powoływany do gry w reprezentacji, a jego licencja zostanie odebrana.

Konkurencyjna propozycja ze strony związku
W przypadku, gdyby Turcy pragnęli zatrzymać Timofiya, FVU było również przygotowane do przedstawienia zastępcy. Kontrakt rosyjskiego zawodnika zostałby rozwiązany przez klub, a w zamian związek zapewniłby zastępstwo za piłkarza. „Wyraziliśmy się jasno, że nie będziemy brać udziału w zawodach, które są pod każdym względem antytetyczne dla prawdziwego znaczenia rywalizacji w sporcie. Należy bezwzględnie nie zapominać o tym fakcie: jesteśmy przeciwni wszelkim wojnom i nigdy nie zgodzimy się na udział sportowców w krwawych konfliktach „- czytamy w komunikacie.

Ponadto klub stwierdził, że siatkarz opuścił swoją kwaterę w nocy z 16 na 17 stycznia, kiedy klub był w trakcie prowadzenia rozmów z FVU. Według dalszego oświadczenia „Będziemy dochodzić wszystkich naszych praw w sprawie sporów kontraktowych”. – Tym samym kończy się działalność klubu.

źródło: sport.wprost.pl

 

By nowinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *