przelomowe-slowa-ministra-finansow-niemiec!-„jestesmy-otwarci-na-odciecie-rosji-od-globalnego-systemu-platnosci-miedzybankowych-swift”

Sytuacja na Ukrainie jest coraz bardziej niepokojąca. Z godziny na godzinę rośnie liczba ofiar śmiertelnych. Wczoraj prezydent Zełenski poinformował o śmierci 137 osób oraz 316 rannych, dziś może być ich znacznie więcej. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jakie sankcje spotkają Rosję w związku z przeprowadzonym atakiem. Jedna z nich może być dla nich naprawdę bardzo poważna. 

Od samego początku wiele osób żąda jednego – odcięcia Rosji od globalnego systemu płatności międzybankowych SWIFT. Jak się okazuje są na to coraz większe szanse, zwłaszcza po słowach niemieckiego ministra finansów, Christiana Lindera. Niemcy są otwarte na odcięcie Rosji od globalnego systemu płatności międzybankowych SWIFT, ale muszą najpierw obliczyć tego konsekwencje dla swojej gospodarki – powiedział w rozmowie z dziennikarzami, tuż po spotkaniu Europejskiej Rady do Spraw Gospodarczych i Finansowych. Przypomnijmy, że jeszcze wczoraj Niemcy wraz z Włochami zablokowały odłączenie Rosji od systemu SWIFT.

#BreakingNews
Zwrot w Niemczech. 🔥🔥🔥
Niemiecki minister finansów mówi, że Berlin jest otwarty na odcięcie Rosji od SWIFT. 🇩🇪🇷🇺. pic.twitter.com/xdk3YQRe52

— WarNewsPL (@WarNewsPL1) February 25, 2022

Please enable JavaScript for this form to work.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Artykuł Przełomowe słowa ministra finansów Niemiec! „Jesteśmy otwarci na odcięcie Rosji od globalnego systemu płatności międzybankowych SWIFT” pochodzi z serwisu COWKRAJU.PL.

 » Read More

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

By nowinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *