te-slowa-nie-spodobaja-sie-polskim-kibicom.-sousa-zdradzil,-dlaczego-opuscil-polska-reprezentacje

Pod koniec grudnia do polskich mediów zaczęły napływać informację o tym, że Paulo Sousa przestanie pełnić funkcję trenera piłkarskiej reprezentacji Polski. I tak też się stało, o czym na Twitterze poinformował prezes PZPN, Cezary Kulesza. Jako Zarząd podjęliśmy jednogłośną decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Paulo Sousą. W ramach porozumienia były selekcjoner zapłaci PZPN odszkodowanie zgodne z oczekiwaniami federacji – napisał wówczas.

Zgodnie z przewidywaniami, portugalski trener związał się z drużyną z Brazylii, Flamengo. W Polsce wylała się na niego duża fala krytyki. Wielu osobom, nie spodobał się fakt, iż Paulo Sousa jeszcze niedawno zapewniał, że skupia się tylko i wyłącznie na nadchodzącym barażowym meczu z Rosją. Przypomnijmy, że Polacy zagrają o Mistrzostwa Świata w Katarze, a ich pierwszym przeciwnikiem będzie właśnie drużyna Sbornej. Zwycięstwo nie gwarantuje awansu na mundial, w przypadku wygranej zmierzymy się jeszcze ze zwycięzcą meczu Szwecja-Czechy. Wciąż nie wiadomo jednak, kto poprowadzi naszą reprezentację. Największe szanse zdaniem ekspertów ma na to jednak Adam Nawałka.

Sousa w wywiadzie dla telewizji RTP postanowił opowiedzieć, co go skłoniło do opuszczenia Polski. Przekonać miało go do tego przede wszystkim, to jak ogromnym klubem jest Flamengo. Zadecydowała wielkość klubu i być może oczekiwania, żeby odnosić sukcesy i wygrywać z klubem o takich samych ambicjach. Mamy takie same podejście. Podjąłem decyzję o odejściu z reprezentacji Polski, by trenować jeden z najlepszych klubów na świecie – powiedział. To jednak nie te słowa nie spodobają się polskim fanom, a to co powiedział kilka chwil później. Podejmuję różne decyzje, a zawsze pokazywałem, że nie boję się ich podejmować. Polska to projekt, który już się skończył. Jestem bardzo skupiony na Flamengo, na jego wymaganiach, na tym niezwykłym wyzwaniu – dodał.

Please enable JavaScript for this form to work.

Źródło: wiadomosci.onet.pl, Twitter.com
Foto: YouTube.com TVP Sport screen

Artykuł Te słowa nie spodobają się polskim kibicom. Sousa zdradził, dlaczego opuścił polską reprezentację pochodzi z serwisu COWKRAJU.PL.

 » Read More

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

By nowinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *